Typy skleněných kuchyňských obkladů

Přemýšlíte o skleněném obkladu do kuchyně a nevíte jaký typ skla objednat? Obecně lze rozdělit skla na dva typy z hlediska průhlednosti. Jedná se o čiré (FLOAT) nebo extračiré sklo (DIAMANT).Cenově dostupnější čiré sklo tzv. FLOAT je nazelenalé a zkresluje výslednou barvu. Sklo extračiré tzv. DIAMANT je upraveno tak, že je více průzračné a má tedy minimální zelenkavý nádech. Toto sklo se používá u realizací se světlými odstíny. Zkreslení do zelena se u diamantu téměř neprojeví.
Samozřejmostí je možnost kombinovat oba typy skel se všemi barvami. Oba typy skel prodáváme výhradně tvrzená a mají naprosto stejné mechanické i tepelné vlastnosti. Tvrzená skla jsou až 7x odolnější vůči rozbití oproti obyčejnému sklu. Označují se jako bezpečnostní díky své vlastnosti rozpadnout se při rozbití na malé kostičky.

Níže naleznete stručnou charakteristiku skel používaných pro skleněné obklady:

Tvrzené sklo FLOAT, tloušťky 6 mm, výběr barvy dle RAL/NCS


Float je čiré sklo lakované do barvy dle RAL či NCS. Toto sklo je nazelenalé a zkresluje výslednou barvu. Toto sklo je vhodné použít při výběru tmavších odstínů. Skla Float se standardně vyrábí v délce 3200 mm, za příplatek lze dodat v délce až 3900 mm z jednoho kusu. Skleněné obklady je možno použít za plynový sporák.
 

Tvrzené sklo DIAMANT, tloušťky 6 mm, výběr barvy dle RAL/NCS


Diamant je extračiré sklo lakováno do barvy dle RAL či NCS. Toto sklo je téměř průhledné a výslednou barvu zkresluje minimálně. Sklo Diamant je nezbytné použít k dosáhnutí sněhově bílé barvy. Sklo diamant doporučujeme i pro většinu světlejších odstínů. Skla Diamant se standardně vyrábí v délce 3200 mm, za příplatek lze dodat v délce až 3900 mm z jednoho kusu. Toto sklo je vhodné použít i za plynový sporák.


Obyčejné sklo LACOBEL, tloušťky 4 mm, (dostupné pouze ve standardních barvách)


Lacobel je obyčejné sklo tl. 4 mm, které není tvrzené - bezpečnostní. Je již z výroby lakováno do 14 standardních barev. Lacobel je poměrně špatně odolný vůči mechanickým a tepelným vlivům. Tento typ skla se nedoporučuje pro použití jako obklad do kuchyně, protože můžou samovolně prasknout při kontaktu s horkým hrncem nebo rázem při běžné práci v kuchyni. Sklo Lacobel nelze použít za plynový sporák. Skla Lacobel se dodávají bez záruky proti prasknutí. Sklo Lacobel se používá zejména jako výplň posuvných dveří a dvířek v interiéru. Je možno jej použít i pro obložení stěn v prostorách, kde není požadavek na mechanickou a tepelnou odolnost.

sklo.jpg