Z hygienického hlediska je nejlepší keramický dřez!

Poslední dobou se výrazně zvedl zájem o keramické dřezy, důvod je jednoduchý: zákazníci hledají hlavně produkt, který by jim zabezpečil maximální hygieničnost v kuchyni zřejmě hlavně v obavách z aktuální „koronavirové pandemie“.

My už několik let nabízíme našim zákazníkům široký sortiment kvalitních keramických dřezů.

8 výhod keramiky:

 1. Vysoká odolnost keramiky vůči nárazu
 2. Vysoká odolnost keramiky proti vrypu
 3. Mimořádně vysoká teplotní odolnost 
 4. Hygienická nezávadnost 
 5. Snadné odstranění vodního kamene 
 6. Nejvyšší chemická odolnost 
 7. Stálobarevnost
 8. Chcete-li bílý dřez, volte keramiku

Odolná glazura aplikovaná na každý dřez Shaws prokazatelně snižuje bakteriální kolonie E-Coli a MRSA (methicilin rezistentní Staphylococcus aureus) o 99,99% .

Dnešní keramické dřezy jsou vyráběny nejen v bílé barvě s lesklou glazurou, ale také v mnoha matných barevných variantách. Tyto dřezy můžete osadit do velké ale i do moderní kuchyně. Technologie výroby keramiky umožňuje docílit nejrůznějších, velmi zajímavých tvarů, a ve spojení s výběrem barev glazur nabídnout nebývale široký sortiment dřezů.

 

g481-MERA-70.jpg g416-Vega-78-Siena.jpg

 

Co se týká materiálu, keramické dřezy mají vynikající odolnost vůči působení tepla a agresivních chemikálií, jsou netečné k pachům, mají velmi dobrou odolnost proti oděru a nárazu a snadno a efektivně se čistí. I po dlouhé době užívání si udržují čistý a svěží vzhled.

Vlastnosti keramického dřezu:

 • Kompaktní jemný materiál s matným leskem příjemný na dotyk.
 • Vysoká odolnost vůči nárazu znamená vysokou životnost. Ani pád těžkého kusu nádobí do dřezu nevadí.
 • Mimořádně vysoká teplotní odolnost – keramický dřez se vypaluje při teplotách nad 1200°C. Proto v kuchyni vlastně ani neexistuje situace, která by působením teploty nebo teplotního šoku dřez ohrozila. Odkládání rozpálené pánve na dřez nevadí.
 • Hygienická nezávadnost – keramický dřez je kompaktním kusem beze spár a s glazurou, jejíž povrchová vrstva je neporézní. Nečistoty, ale ani barviva či látky nesoucí různé pachy, na povrchu dřezu neulpívají. Z toho plyne i mimořádná nenáročnost na údržbu.
 • Mimořádná chemická odolnost – materiál je velmi odolný proti působení i silných agresivních chemikálií. Z toho důvodu je keramika hojně využívána pro obkládání pracovních stolů v laboratořích, kde jsou požadavky na chemickou odolnost obzvláště náročné. Žádný z prostředků domácí chemie neuškodí.
 • Stálobarevnost – keramický dřez neobsahuje žádné složky z plastů a pryskyřic, které by UV-záření denního světla rozkládalo. Proto časem nežloutne a barvy zůstávají i po mnoha letech svěží.
 • Tuhost – materiál je masivní a tuhý a velmi omezuje přenášení vibrací. Proto se namontované kuchyňské baterie nemohou viklat a drtiče odpadu při chodu nerezonují.

 

g481-Mera-70-nahled.jpg

Velký výběr v našich produktech zde, vzorky v kuchyňském studiu zde.