PRACOVNÍ DESKY Z KERAMIKY

Keramické pracovní desky

Společnost Systemceram GmbH vyrábí vedle dřezů také masivní glazované keramické desky, jejichž hlavní užití spočívá v technické oblasti jako pracovní desky na stolech v laboratořích, kde se pracuje s agresivními chemikáliemi a rozpouštědly, kde může docházet k teplotním šokům nebo kde jsou vysoké nároky na udržování nejvyššího stupně hygieny. Keramika všem těmto nárokům ve srovnání s jinými materiály, z nichž se pracovní desky stolů vyrábějí, vyhovuje nejlépe. Uvedené  vlastnosti pracovní desky z keramiky jsou výhodné i pro užití v kuchyních, i když tak silné zatížení jako v laboratoři zde nehrozí.  Proto se keramické desky používají také jako pracovní desky kuchyňské linky, jako parapetní desky, jako desky pod umývadla v koupelnách, nebo různé římsy v koupelnách.

Desky Systemceram XXL mají tloušťku 30 mm a mohou mít různě tvarované okraje.  Největší formát z jednoho kusu je 1850 x 995 mm. Všechny čtyři hrany jsou glazované a tedy pohledové. Do desky lze udělat výřez pro dřez nebo sporák. Keramická deska je velmi vhodná jako kuchyňský ostrůvek či poloostrůvek a to zvláště když v něm má být nainstalována varná deska či plynový sporák. Zde se plně uplatní popsané výhody keramiky - teplotní odolnost, glazura se ani dlouhodobě nezbarvuje účinkem záření plamene sporáku, po vykypění z hrnce se deska v okolí sporáku snadno a dokonale uklidí.

keram.jpg

Desky z keramiky Systemceram XXL se vyrábějí na zakázku a proto se vždy postupuje od poptávky zákazníka přes nabídku výrobce až po případnou realizaci. Podkladem pro zpracování nabídky musí být nejen výkres s požadovanými rozměry samotné desky, ale také alespoň jednoduchá situační skica zachycující návaznost na architekturu místnosti (kde se deska bude dotýkat stěny nebo ostatního nábytku, kde mají navazovat desky z jiných materiálů, které části desky jsou naopak pohledové)

Vzhledem k zakázkovému charakteru výroby desek požaduje výrobce vždy platby předem, přičemž dodací lhůty se pohybují okolo 4-5 týdnů od definitivního upřesnění objednávky.