MODRÁ JE DOBRÁ

Americký Pantone Color Institute každoročně vyhlašuje barvu roku. Pro letošek byl odborníky vybrán odstín modré, konkrétně Pantone Classic Blue 19–4052. Modrá představuje spolehlivý a stabilní základ pro střídmé designérské kreace. Jde o odstín uměřený, který sluší klasickému interiérovému stylu. Symbolizuje klid, sebevědomí, tradici a zvyšuje důvěryhodnost. Interiéry, ve kterých je tato barva dominantní, působí trochu neosobním, ale uklidňujícím dojmem. Tón klasické modré je nadčasový a nikdy se neomrzí.

barva_roku.jpg

„Žijeme v době, ve které je důležité zachovat si důvěru a víru. Právě tato brva představuje stálost, sebevědomí, pevnost a spolehlivost,“ řekla Leatrice Eisemanová, výkonná ředitelka Pantone Color Institute.
Nu, ať už to v New Jersey zdůvodnili jakkoli, jedno je jisté: tuto barvu budeme letos vídat opravdu často, minimálně na mnoha designových a interiérových veletrzích. A proč ne? Je to barva skutečně důstojná a inspirativní. Uklidňuje, nabíjí, voní mořem a dá se skvěle kombinovat.

A ačkoliv rok 2020 začal sotva před pár dny, my už vám přináším ukázku kuchyně, ve které hraje barva roku hlavní roli.

2001a_q28_ral_5010.jpg

Modrá „Classic Blue“ dává sestavě přesně to, co bylo řečeno v úvodu: pocit klidu a stability. Doplňková bílá ji pak odlehčuje a prosvětluje. Kuchyně je díky tomu vyrovnaná, v mnoha ohledech klasická, ale rozhodně nepůsobí fádně. Je čistá, uklidňující a bude tak působit navždy…
Barvy jsou totiž mnohem důležitější, než si mnohdy uvědomujeme (nebo připouštíme). Působí na povědomí a ovlivňují naše pocity a emoce. Je dobré jim rozumět a vědomě pracovat s jejich potenciálem.

Přejeme dobrý a modrý rok 2020!