Žula Nero Assoluto Zimbabwe

Nero Assoluto je typ přírodního kamene, který je vysoce ceněný pro svou jednotnou, hlubokou černou barvu a jemnozrnnou texturu. Často se používá v architektuře a designu, například na kuchyňské pracovní desky, podlahy, obklady stěn a různé interiérové i exteriérové povrchy.

  1. Původ: Nero Assoluto je převážně těžen v lomech v Zimbabwe, ačkoli podobné černé žuly lze nalézt i v jiných částech světa.

  2. Vzhled: Tento kámen je známý svou konzistentní, černou barvou a hladkou, jemnozrnnou texturou. Jeho jednotnost ho činí oblíbeným pro minimalistické a moderní designy.

  3. Odolnost: Stejně jako většina granitů, Nero Assoluto je extrémně odolný, odolný proti poškrábání, teplu a povětrnostním vlivům, což ho činí vhodným pro vnitřní i venkovní použití.

  4. Povrchové úpravy: Nero Assoluto může být dokončen různými způsoby, včetně leštěného, matného, kartáčovaného a plamenem opracovaného povrchu (patina), v závislosti na požadovaných estetických a funkčních vlastnostech.

  5. Použití: Běžné využití žuly Nero Assoluto zahrnuje kuchyňské pracovní desky, koupelnové umyvadlové desky, podlahové dlaždice, obklady stěn a schody. Díky jeho výraznému vzhledu a dlouhověkosti je tento přírodní kámen velmi oblíbený.

Nero Assoluto je ceněn pro svou eleganci, všestrannost a nadčasový vzhled, což z něj činí oblíbenou volbu v rezidenčních i komerčních projektech, u našich zákazníků je také pro již zmíněné vlastnosti velmi oblíbený.

logo kuchyně_20.JPG