Taupe je trend

Ani hnědá, ani šedá. Barevný odstín taupe je rozmanitý a také univerzální ve svých kombinacích. Asi proto je právě teď v módě a chystá se plně nahradit bílou.

TW-Taupe-4-1400x970px.jpgTeplý barevný odstín pro kuchyň.

 

Zkuste ještě jednou popsat barevný odstín taupe. Je to obtížné dokonce i pro lidi, kteří se profesionálně zabývají barvami. Ať už je to šedá s vysokým podílem teplé, sytý krémový odstín či barevné odstíny písku nebo růžové - vždy můžete mluvit o odstínu taupe.

Co je však úplně jasně zřetelné je to, že Taupe je jednoznačně v módě. Nepopsatelná barva – v pravém smyslu slova – v nábytkovém designu často nahrazuje sterilně působící bílou a chladnou šedou. S taupe působí opticky teplým dojmem nejen ve světlých, ale i v tmavých barevných variantách.

Taupe: V pravém slova smyslu nepopsatelná.

Původně se barva nebo barevný odstín odvozoval od odstínů kožíšku krtka, ve francouzštině Taupe [toːp]. Přes veškerou rozmanitost je však jisté: univerzální paleta taupe je díky svému neutrálnímu zbarvení velmi vhodná pro kombinování s různými dřevy a materiály. 

Dekorkompositionen-inspiration-story-1400x970px-2018-06-JOB15043.jpgRozmanitý barevný odstín, všestranně kombinovatelný.

 

TW-Taupe-6-1400x970px.jpgTaupe v kombinaci s kovově působícím kamenem.