Sendvič budiž snídaní šampionů!

tipy_triky_2.jpg

Sendvič budiž snídaní šampionů!

Také jste si za studentských let zjednodušovali život a využívali omezené zdroje na maximum? Protože tenkrát ještě neexistoval YouTube, nejeden z nás prozkoumával slepou uličku ohřevu párků v rychlovarné konvici a nebo tento praktický výtvor lidské inteligence zničil zdánlivě neškodnou písmenkovou polévkou! Zlaté časy.

Že ale v moderních výkonných sendvičovačích, jakým je Grill&Co Legend, nebo Asteria, připravíte volské oko nebo smažená vajíčka zjišťuji až dnes. A přátelé, tentokrát nejde o slepou uličku! Důležité je ale dodržet pár kroků, které Vás, stejně jako mne, dovedou k titulu mistra sendvičů…

tipy_triky_2_b-768x479.jpg

Vajíčka především musíte smažit, až když je sendvičovač opravdu hodně rozpálený. Tohoto času ale využijete na přípravu toustového chleba. Ten je nejprve potřeba opéci, aby se po naplnění, váhou grilu nesmrkl do podoby známých trojhránků. Vložíte tedy vedle sebe 4 díly toustového chleba a minutu je grilujete na maximální teplotu. Mezitím si v misce osolíte a opepříte jedno vejce, které vylijete do sendvičovače hned jak vyjmete opečený chléb. Jestliže vám část vejce steče do odkapové mísy sendvičovače, nevadí. Počkejte až vajíčko na grilu začne tuhnout a to z odkapové mísy vylijte zpět na grilovací pláty.

Nakrájejte rajče na slabé plátky a nic nezkazíte ani kolečkem cibule. Na spodní díl toustu položte plátek sýra a jakmile bude vajíčko hotové, přesuňte jej ze sendvičovače na sýr. Přikryjte ho tentokrát bez sýra druhým toustem a celek vložte zpět do sendvičovače ale jen na tak dlouhou dobu, než se sýr začne po stranách roztékat. Když pak toust vyndáte, sejměte díl, který nedrží roztavený sýr a položte rajče, cibuli a jakákoli další dochucovadla. Přiklopíte, rozříznete pro snazší servírování a konzumaci.

…a ještě jedno velké tajemství. Milujete křupavě opečenou slaninu, ale nesnášíte čištění CELÉ kuchyně od toho jak vždy prská? Prská na pánvi, prská na grilu prská vždy a prská všude! Díky přiklopení horního víka těchto grilů zůstane vaše kuchyně čistá a voňavá…

T968075-1493122865.jpg  ASTERIA

 

T968407-1493122878.jpg  GRILL & CO LEGEND

 

T968411-1493122880.jpg  MIAMI PREMIUM