Recepty a tipy pro čištění, abyste svou troubu využili co nejlépe

Oven_recipes_cleaning_tips.jpg

Trouba: jak si usnadnit práci

Nastal čas připravit večeři, ale nic vás nepřiměje zapnout troubu: je s tím mnoho práce, nehledě na čekání!

Nenechte se chytit do této pasti. Život s troubou je mnohem jednodušší, stačí znát ty pravé tipy a triky.

Pokračujte ve čtení a zjistíte, jak co nejlépe využít troubu k přípravě několika chutných receptů a jak ji po použití snadno vyčistit

Parmezánové košíčky s dýňovým krémem

Zde je rychlý recept na chutný pokrm, ideální jako předkrm.

Doba přípravy: 20 minut

Doba pečení: 5 minut

Režim: statický

Ingredience.

75 g parmezánu, 5 g mouky, 150 g dýně, 25 ml zeleninového vývaru, 1 šalotka, sůl a pepř na dochucení, extra panenský olivový olej na dochucení.

Kroky.

Oloupejte dýni, odstraňte z ní semena a potom ji nakrájejte na kostičky. Osmahněte jemně nasekanou šalotku v extra panenském olivovém oleji. Přidejte dýni nakrájenou na kostičky. Vařte několik minut, přidejte jen takové množství vývaru, abyste zalili obsah, a nechte ho dusit 20 minut na středním plameni. Občas ho zamíchejte. Až bude směs hotová, míchejte ji, dokud nevznikne rovnoměrná a hustá hmota. Přidejte trochu soli a pepře. Mezitím připravte několik archů pečicího papíru a vyválejte parmezán smíchaný s moukou. Vytvořte kruhovou placku 8–10 cm a rozpusťte ji v troubě ohřáté na 180°. Vložte parmezán do kruhové formy, aby dostal tvar, a nechte ho vychladnout.

Sladkokyselá vepřová pečeně

Milovníci masa, toto je recept pro vás: lákavý hlavní chod, ideální pro každé roční období.

Doba přípravy: 20 minut

Doba pečení: 20 minut

Režim: statický

Ingredience.

300 g vepřových filet, 50 g rajčat sušených na slunci, 50 g hnědého cukru, tymián a majoránka na dochucení, růžový pepř na dochucení, 1 l růžového vína, extra panenský olivový olej na dochucení, hrubá sůl na dochucení.

Kroky.

Svažte pečeni kuchyňskou nití, aby se během pečení nerozpadla. Vložte vepřové maso do pekáče. Přidejte čerstvý tymián, majoránku, růžový pepř a trochu soli. Pokropte povrch trochou extra panenského olejového oleje. Pečte na 180ºC po dobu asi 20 minut. V polovině pečení přilijte půl sklenice vína a pokračujte v pečení. Do zbývajícího vína dejte hnědý cukr a nalijte ho do hrnce. Vařte asi 20 minut, dokud nevznikne jemná omáčka. Až bude maso hotové, vyndejte ho a nožem ho nakrájejte na 2 mm plátky. Přefiltrujte šťávu z pečení a nalijte ji do mísy. Podávejte maso se šťávou z pečení, maldonskou solí a rajčaty sušenými na slunci a zalijte pokrm omáčkou z růžového vína.

Pyrolytická trouba

Dobrá, to vše je skvělé. Ale co s nepříjemným čištěním?

Také tento úkon má své řešení, a to se nazývá pyrolytická trouba. Její superschopnost spočívá v možnosti samočištění. Znamená to, že dokáže rychle dosáhnout vysoké teploty kolem 500º, aby se odstranily všechny zbytky jídla, které se po použití usadí uvnitř trouby. Jakmile program čištění skončí, odstraňte spálené zbytky vlhkou látkou.

Candy_logo_6.png