Jak správně plnit myčku

Myčka – váš nejlepší pomocník v kuchyni

Myčka: jakmile ji poznáte, nemůžete bez ní být. Tento spotřebič vám v podstatě zjednodušuje každodenní život. Šetří čas, námahu i spotřebu energie. Ale aby bylo jisté, že bude podávat nejlepší výkon, měli byste ji správně plnit. Čtěte dále a dozvíte se o všech tricích, jak tohoto nejlepšího pomocníka v kuchyni co nejlépe využít.

mycka.jpg

Horní koš

Jedná se o ideální místo pro sklenice, hrnky a misky. Nezapomeňte je všechny umístit dnem vzhůru, aby byly odkryté proudu vody a nehromadila se v nich špinavá voda. Sem patří také všechny plastové kusy nádobí; toto místo je ochrání před roztavením, protože teplo vychází zespodu. Horní police slouží také k umisťování dlouhého náčiní, jako jsou špachtle nebo naběračky obrácené čelní stranou dolů. Jestliže má vaše myčka držáky sklenic na stopce, umístěte do nich stopky sklenic na víno. Abyste mohli vložit více nádobí a optimalizovat prostor, pamatujte, že je třeba plnit odzadu dopředu.

Dolní police

Sem se vkládají talíře, hrnce, velké mísy, nerezové rendlíky a servírovací podnosy. Veškeré nádobí nadměrné velikosti, jako jsou velké talíře nebo ploché pánve, by se mělo umisťovat na stranu, aby nebránilo tryskající vodě nebo mycímu prostředku v dosažení ostatního kuchyňského náčiní. Také zde nezapomeňte obrátit mísy, pánve a hrnce dnem vzhůru nebo je umístit šikmo.

Přihrádka na příbory

Sem patří vidličky, nože a lžíce. Vidličky a lžíce vkládejte s rukojetěmi mířícími dolů, aby bylo zaručeno náležité čištění, zatímco rukojeti nožů by měly mířit vzhůru, aby se předešlo riziku pořezání prstů při vykládání.

Veškeré spotřebiče lze zakoupit u nás, s výběrem poradíme, pomůžeme. Kuchynestach.cz