8 výhod keramických dřezů

 

V poslední době registrujeme zvýšenou poptávku po keramických dřezech. Už před časem jsme se rozhodli vám takové dřezy nabídnout a nyní si zde v článku o keramických dřezech něco málo povíme.

 

243x154_g1-cibule.jpg

1. Vysoká odolnost keramiky vůči nárazu

Keramika je neporézní materiál s hutným střepem (jehož přesnější pojmenování by mělo být - kamenina)  a to znamená vysokou životnost. Ani pád těžkého kusu nádobí do dřezu nebo na desku nevadí. 

 

 

243x154_g10-vryp.jpg

2. Vysoká odolnost keramiky proti vrypu

Velmi tvrdý materiál znamená vysokou odolnost vůči poškrábání dna nebo odkapu dřezu smýkáním nádobí. K provoznímu opotřebení dochází pomalu. Díky tomu i po letech dřez vypadá jako nový.

 

243x154_g11-led.jpg

3. Mimořádně vysoká teplotní odolnost

Keramika se vypaluje při teplotách nad 1200 °C. Proto v kuchyni vlastně ani neexistuje situace, která by působením teploty nebo teplotního šoku dřez ohrozila. Při polití horkým olejem se nic nestane. Bez problémů lze odkládat rozpálené nádobí.

 

243x154_g15-lososo.jpg

4. Hygienická nezávadnost

Glazura na povrchu keramického dřezu je neporézní. Nečistoty,mikroorganizmy, ale ani barviva či látky nesoucí různé pachy, nemohou proniknout do povrchové vrstvy, takže na povrchu tolik neulpívají a snadno se odstraňují. 

 

243x154_g16-repa.jpg

5. Odstranění vodního kamene je snadné

Největším kladem keramiky je snadná údržba. Glazura má charakter skla. Vodní kámen na povrchu glazury neulpí a lze ho v podstatě jen setřít. Rovněž veškerá barviva z ovoce, čajů apod. nezanechávají stopy.

 

243x154_g17-laborator.jpg

6. Nejvyšší chemická odolnost

Ze všech materiálů, které se na výrobu dřezů používají, má právě keramika nejvyšší odolnost vůči působení agresivních chemikálií. Keramické dřezy proto bez problémů snáší účinky všech běžných prostředků domácí chemie.

 

243x154_g18-stalobarevnost.jpg

7. Stálobarevnost

Keramika neobsahuje žádné složky z plastů a pryskyřic, které by UV-záření denního světla nebo radiace z plamene sporáku rozkládalo. Proto nežloutne a barvy zůstávají i po mnoha letech svěží.

 

243x154_g19-bily.jpg

8. Chcete-li bílý dřez, volte keramiku

Bílé keramické dřezy nabízíme ve dvou glazurách - lesklé a polomatné. Je to právě keramická glazura, která je opravdu bílá a na rozdíl od materiálů z plastů bílá trvale zůstává. 

 

Keramické dřezy v naší nabídce