5 důvodů, proč mít indukční varnou desku

Proč byste si měli pořídit indukční varnou desku

Existuje mnoho důvodů, proč zvážit přechod na indukční varnou desku. V tomto článku vás upozorníme na ty hlavní a jsme si jisti, že vám budou stačit k tomu, abyste si vybrali. Čtěte dále a zjistěte, jak může indukční varná deska převrátit váš život v kuchyni naruby

1. Je rychlejší než plynová varná deska

Už vás nebaví čekat, až voda začne vřít?

Pokud je odpověď ano, indukční varné desky jsou pro vás jako stvořené. Díky koncentraci tepla pod pánví se doba vaření zkrátí až o 60 % (ve srovnání s tradičními sporáky). Pokud navíc nastavíte režim booster, voda se uvaří za pouhé 3 minuty.

2. Je velmi flexibilní

Indukční varné desky jsou navrženy tak, aby vyhovovaly všem velikostem a tvarům nádobí, a jsou vybaveny výkonem Twin nebo Flexi.

Oba umožňují vařit v jedné velké zóně nebo ve dvou malých, podle vašich potřeb... a vašich hrnců.

3. Je bezpečná

Ve srovnání s tradičními varnými deskami jsou indukční varné desky mnohem bezpečnější.  Nemůžete zapomenout na plyn, ani si nespálíte ruce, protože varná deska se zahřívá pouze tehdy, když na ni položíte pánev. Navíc riziku popálení zabraňuje řada bezpečnostních ukazatelů na displeji, například funkce dětského zámku, která blokuje jakoukoli nechtěnou aktivaci.

4. Snadno se čistí

Čištění po vaření nebylo nikdy tak jednoduché. Díky mimořádně hladkému povrchu stačí mokrým hadříkem a trochou čisticího prostředku na sklo setřít případné nečistoty. Navíc se horní deska zahřívá pouze tehdy, když je na ní postaven hrnec, takže se na ní tekutiny neusazují. Jednoduché, že?

5. V létě je to skvělý spojenec

Vaření během horkého léta není zrovna zábavné: kuchyně se zahřeje a vy se začnete potit. S indukčními varnými deskami už se při vaření nemusíte saunovat. Produkují méně tepla než plynové nebo elektrické modely a uvolňují ho pouze pod pánev, nikoli do vzduchu.

S výběrem indukčních varných desek vám kuchynestach.cz poradí, případně můžeme domluvit i speciální (slevovou) nabídku výrobců, pokud tedy zrovna u některých taková akce zrovna probíhá.  

Induzione_IMG_900X900_blog_2.png